Képek, egy helyen!

Legjobb weboldal! Fiúknak és Lányoknak van itt tartalom bőven. Csodás képek! Képeket keresel? Már meg is találtad a legideálissabb weboldalt számodra. Képek, minden mennyiségben. :) Itt még találsz egyébb dolgokat is. Finom sütik és a heti időjárást.

                        Receptek

Málnás macaron

 

 

Leírás

 

A macaronoknak számtalan változata ismert. Ez egy cukorsziruppal készült, jól "bejáratott" recept.

Hozzávalók kb. 55 db macaronhoz:

A díszítéshez:

  • szezámmag

A töltéshez:

  • málna dzsem
  • ganache töltlék

A macaron tésztához:

                                     Elkészítés:
 
1.
A porcukrot, mandulalisztet, és az első adag tojásfehérjét egy tálba mérjük. Kezünkkel alaposan összekeverjük, összedolgozzuk marcipán szerű masszává.
 
2.
Ezt követően a vizet a kristálycukorral a tűzhelyre tesszük, és közepes hőfokon, pontosan 121 C-ig főzzük.
 
3.
Míg a cukorszirup fő, a második adag tojásfehérjét elkezdjük habosítani. Kemény habbá verjük.
 
4.
Mikor a cukorszirup elérte a 121 C-t, folyamatos habosítás mellett hozzácsurgatjuk a kemény fehérjehabhoz.
 
5.
További habosítás mellett hozzáadjuk a habhoz a piros ételszínezéket is. Majd kihűlésig habosítjuk a fehérjét.
 
6.
Ezután kis részletekben a korábban elkészített marcipán szerű masszához keverjük a tojáshabot egy keverőkanállal, nem habverővel! Mikor az összes hab benne van, a csokoládétemperáláshoz hasonló mozdulatokkal simára "kenjük" a masszát. Nem kell félteni a habot, itt egyáltalán nem baj, ha összeesik. Szép sima masszává kell dolgozni a keveréket!
 
7.
Sima csöves nyomózsákba szedjük a masszát - ha tehetjük, a zsákban hagyjuk fél órát állni a masszát -, és szilikonos sütőpapírra - csak szilikonoson fog működni! - 2-3 cm távolságra egymástól szabályos kör alakokat nyomunk. Ha kinyomtuk, az asztalhoz csapkodjuk a lemezt, hogy kicsit elterüljenek.
 
8.
Minden második sort megszórunk kevés szezámmaggal, majd 40-50 percen át hagyjuk bőrösödni a macaronokat.
 
9.
A bőrösítés után 130 C-ra előmelegített sütőben 20-25 percen át sütjük őket légkeverés nélkül. Szép világosnak kell maradniuk sütés végére, nem szabad, hogy megpiruljanak sehol a macaronok!
 
 
10.
 
Kisütés után a lemezen hagyjuk kihűlni őket. Ezután sűrűre főzött málnalekvárral töltjük - még jobb, ha ganache töltelékkel -, és betöltés után fél napig hűtőben, légmentesen lezárva pihentetjük az elkészült málnás macaronokat! Azért fontos légmentesen lezárva tárolni, mert különben a hűtőben lévő párától teljesen felpuhul a roppanós kéreg!
 
 

Tiramisu

 

 

Leírás:

 

A tiramisu a 17. században született. Történelmileg bizonyított tény, hogy Cosimo de Medici, Toszkána Granduca-ja egy alkalommal Siena-ban járt és az ottani cukrász illő módon szeretett volna kedveskedni neki, ezért kiötlött egy édességet - tudva, hogy Cosimo nagy rajongója az édességeknek. Leginkább arra törekedett, hogy a desszert ne csak eltelítse, hanem energiával is megtöltse fogyasztóját, így került bele az erős kávé.

 

Hozzávalók kb. 10 szelethez

 

A díszítéshez:

 

A piskótához:

  • 30 db babapiskóta
  • 300 ml kávé (erős főzet)
  • 20 ml rum - 80%-os
  • 50 g porcukor

A krémhez:

                                         Elkészítés:

1.
Készítsük elő egy 17 X 24 cm-es, magas peremű tepsit. Először az alsó piskótaréteget fogjuk előkészíteni. Ehhez tegyük egy tálba az eszpresszó kávét, és ízlésünk szerint ízesítsük meg enyhén rumosra, és enyhén édeskésre a porcukorral, majd jó alaposan keverjük össze.
 
2.
Most a babapiskóták egyik felét egyenként beáztatva - csak 2-3 másodpercig - a kávés oldatba, tegyük szorosan a tepsi aljába. Ha megvagyunk, a maradék kávés oldatot, és babapiskótát tegyük félre, később még kelleni fognak.
 
3.
Most egy lábasban közepes lángon tegyünk fel vizet a tűzhelyre főni. Egy tálban keverjük össze az egésztojásokat a kristálycukorral, majd mikor felforr a vizünk, tegyük rá vízgőzre a tojásos keveréket. Gyakran megkevergetve addig kell melegítenünk a cukros tojást, míg csípős nem lesz a hőmérséklete.
 
4.
Míg a tojás a gőzfürdőn melegszik, a behűtött tejszínből kemény habot verünk, majd betesszük a hűtőbe. A lapzselatint kevés langyos vízben beáztatjuk. A mascarponét pedig kiszedjük egy kis tálba, és simára keverjük, majd ezt is félretesszük.
 
5.
Közben csípősre melegedett a tojásunk. Levesszük a gőzfürdőről, és maximális fokozaton, kihűlésig habosítjuk. FIGYELEM! Ne legyünk türelmetlenek, valóban kihűlésig habosítsuk, mert különben elfolyik majd a krémünk!
 
6.
Ha a tojás kihűlt, elkezdjük összerakni a krémet. A tejszínhabot elővesszük a hűtőből, és óvatos mozdulatokkal hozzákeverjük a mascarponét. Végül hozzáöntjük a tojásos habot, és lassú mozdulatokkal ezt is hozzákeverjük a tejszínhez.
 
7.
A lapzselatinra már korábban vizet kellett öntenünk, erről most leöntjük a vizet, egy edénybe tesszük, és a lehető legkisebb hőfokon felolvasztjuk folyamatosan kevergetve azt - ez kb 10-20 másodpercet vesz igénybe. FIGYELEM! Nem forraljuk fel a zselatint, sőt ne is forrósítsuk fel! Amint feloldódott, jó is!
 
8.
Most vékony sugárban, folyamatos keverés mellett keverjük a zselatint a krémhez. Ügyeljünk, hogy a zselatint jól eloszlassuk a krémben! Ezzel el is készült a töltelék.
 
9.
A töltelék felét szedjük a beáztatott babapiskótákra, simítsuk el, majd a maradék babapiskótákat jól beáztatva osszuk el a krém tetején.
 
10.
Ha ez megvan, oszlassuk el a babapiskótákon a maradék krémet is, simítsuk el, majd tegyük a fagyasztóba a tiramisut.
 
11.
A tiramisut fagyasztás után forróvizes késsel körbevágjuk, szeleteljük, kakaóporral meghintve, kiengedve tálaljuk, de akár gombócozva is tálalhatjuk. FIGYELEM! A fagyasztás a leggyorsabb út a fogyaszthatósághoz. Íz tekintetében az a legjobb, ha 6-8 órát tud állni a sima hűtőben a tiramisu, ekkor jól összeérnek az ízek.

 Profiterol

Leírás

A profiterolnak számtalan változata ismert. Gyakorlatilag bármilyen krémmel tölthető, és bármilyen szósszal kínálható. Hazájában sós töltelékekkel is készítik.

Hozzávalók kb. 60 darabhoz:

A tésztához:

A vaníliás cukrászkrémhez:

A csokoládészószhoz:

                                         Elkészítés:

1.
A vizet, sót, cukrot, olajat egy lábasba tesszük, és felforraljuk.
 
2.
Ha forr a keverék, beleszórjuk a lisztet, és folyamatos keverés mellett addig tartjuk a tűzhelyen, míg el nem válik az üst falától. Ezt a munkafolyamatot hívják resztelésnek.
 
3.
A leresztelt olajos-lisztes alapot szedjük egy üstbe, és robotgéppel magas fordulaton kezdjük habosítani, miközben egyenként csurgassuk bele a tojásokat. Miután az összes tojás belekerült, egy teljesen sima, egynemű masszát kell kapjunk.
 
4.
A masszát szedjük simacsöves nyomózsákba, és szilikonos sütőpapírral fedett lemezre nyomjunk belőle 10 g-os, kis halmokat, jó 4 cm-re egymástól.
 
5.
Mivel gőzös sütőtérre van szükség az égetett tészta sütéshez, egy permetezővel fújjunk bőségesen vizet a kinyomott halmokta.
 
6.
210 C-os sütőben kb. 15 perc alatt süssük aranybarnára a fánkokat, majd kisütés után tegyük félre őket.
 
7.
A kukoricakeményítőt, a receptben szereplő első adag cukrot, és a félbevágott, kikapart vaníliarudakat tegyük egy lábasba, keverjük össze, öntsük fel a hideg tejjel, keverjük simára, majd tegyük félre kicsit.
 
8.
A tojásságákat a második részlet cukorral kb. 3 perc alatt habosítsuk fel, majd a lábasban lévő tejből tegyünk át ebbe egy kicsit, higítsuk fel vele.
 
9.
Ezután a tejes keveréket a tűzhelyre téve forraljuk fel. Mikor forr, folyamatos keverés mellett csurgassuk hozzá a tojássárgás keveréket is, és sűrítsük be a cukrászkrémet erős puding állagúra.
 
10.
A készre főzött cukrászkrémet öntsük egy tálba, és fóliázzuk le a felületét, hogy ne tudjon lebőrösödni, így hagyjuk visszahűlni langyosra.
 
11.
Ha visszahűlt szedjük nyomózsákba, amelybe előzőleg a lehető legkisebb idomcsövet tettük. Kb. 4 mm-es cső az ideális. A fánkok oldalába szúrva a csövet, töltsük teli őket a cukrászkrémmel.
 
12.
A megtöltött fánkokat tegyük egymásra, majd gyorsan készítsük el a szószt, amivel leöntjük.
 
13.
Olvassznk csokoládét egy tálban, majd forrásban lévő tejszínt folyamatos keverés mellett csurgassunk bele. Addig keverjük, míg teljesen sima nem lesz a keverék. Ha túl sűrű lenne a szósz, kevés plusz tejszín hozzáadásával állíthatjuk be.
 
14.
A szósszal öntsük le a töltött fánkokat, majd tálaljuk.
 
Tejszínes csokoládétorta
               

Leírás

Manapság a cukrászok a csokoládétortába a cukortól kezdve a zselatinon át egy csomó felesleges anyagot tesznek, amitől az cseppet sem lesz jobb. Most egy pofon egyszerű csokoládétorta variációt mutatok be, amiben a csokoládé a kötőanyag, ízletes, és kedvünk szerint ízesíthető.

                           Hozzávalók 16 szelethez:

A piskótához:

  • 2 db piskótalap (csokis, 2 cm vastag)

A csokoládés tejszínkrémhez:

A dekoráláshoz:

                                 Elkészítés:

1.
A 22 cm átmérőjű csokoládés piskótakarikát vágjuk három egyenlő részre, majd az egyiket tegyük egy tálcára, amin betöltjük a tortát. A három lap közül csak kettőt fogunk egy tortában felhasználni, így 2 db karikából 3 db torta tölthető.
 
2.
A tejszínt verjük fel kemény habbá. FIGYELEM! Ahhoz, hogy a torta jól sikerüljön, a tejszínt hűtsük be fagyosra, enyhén jégkristályos is lehet. Így biztosan szép kemény, jó tartású habot tudunk készíteni belőle. Csak jó habbal sikerülhet a torta megfelelően! Ebben az esetben azonban felverés után pihentessük a habot, hagyjuk szobahőmérsékletre visszahűlni!
 
3.
A csokoládét olvasszuk meg, és keverjük bele a durvára tört, pörkölt kakaóbabot.
 
4.
A csokoládét folyamatos keverés mellett csurgassuk a tejszínbe, míg homogén krémet nem kapunk. Ennél a pontnál lényeges az összetevők hőmérséklete. A csokoládé hígan folyós legyen, de ne csípősen meleg. Kb. 45-50 C-os. A tejszínhab pedig ne legyen túl hideg.
 
5.
Ha kész a krém, az első egyharmadát tegyük a piskótalapra, egyenletesen kenjük el rajta, majd ízlésünk szerint felezett meggybefőttel rakjuk fel.
 
6.
Erre szedjük rá a krém második harmadát, és ezt is kenjük el egyenletesen a meggyen.
 
7.
Zárjuk le a második piskótalappal a tortát, és szedjük rá a maradék egyharmad krémet.
 
8.
Ezzel egyenletesen kenjük át a torta oldalát, és tetejét. Ezután tegyük hűtőbe, amíg elkészül a dekoráció.
 
9.
Olvasszunk ízlésünk szerint keserű-, vagy tejcsokoládét. Olvasszuk fel, majd öntsük ki egy hideg márványra, ahol papír vékonyan, egyenletesen terítsük el azt.
 
10.
Ha a csokoládé megkötött, egy spaklival toljuk fel azt.
 
11.
Végül az így kapott háncsokat morzsoljuk a torta tetejére. Kihűlés után szeleteljük a tortát.
Oldal: Receptek
Képek, egy helyen! - © 2008 - 2024 - kepekegyhelyen.hupont.hu

A HuPont.hu honlap ingyen regisztrálható, és sosem kell érte fizetni: Honlap Ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat